Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Duplicat la titul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Duplicat la titul de proprietate

Un titlu de proprietate cu mai multi mostenitori (teren extaravilan) a fost pierdut,l am dat la monitotul oficial si urmeaza sa scot un duplicat de la OCPI ,daca peste un timp se gaseste titlul original ,este valabil,se poate folosi,sunt valabile amandoua? multumesc
Primul se anulează o dată cu eliberarea duplicatului-