Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pentru intermediere comert cu electrice
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pentru intermediere comert cu electrice

Buna seara,

Doresc sa infiintez un SRL pe care urmeaza sa desfasor activitatate de intermediere comert cu electrice si electronice, mai exact: in baza unor cereri ferme, iau marfa de la furnizorul meu si o livrez beneficiarului in aceeasi zi. Marfa este reprezentata de: cabluri, prize, UPS-uri, PC-uri, etc.. Asta inseamna ca nu voi tine marfa pe stoc.

Care este cel mai potrivit cod CAEN pentru aceasta activitate?

Va multumesc.
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Buna ziua , as dori daca ma puteti ajuta si pe mine pentru a alege codurile corecte.

-Doresc 80% asemanator cu Eugenia04 insa cu mica modificare:
In baza unor cereri ferme(comanda online, printr-un site), iau marfa de la furnizorul meu, o depozitez la mine(fara acces a clientilor la depozit) si o livrez beneficiarului ulterior. Domeniul este tot materiale electrice.

-Pot sa agaug tot pe aceasta firma diferite coduri CAEN pentru Laborator Cofetarie Patiserie?

Astfel incat sa infiintez o firma prin care:
As dori sa pot comercializa si vinde atat prajiturile(produc si vanzare fizic/vanzari printr-o pagina web) dar si materiale electrice (vanzare printr-o pagina web) inasa amandoua sa fie sub aceasi firma !

Multumesc anticipat pentru ajutor