Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... O intrebare va rog - interpretare decizie expulzare
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

O intrebare va rog - interpretare decizie expulzare

buna seara

va rog ce inseamna asta :

va aducem la cunostinta faptul ca masura nepermiterii intrarii in Romania este prevazuta de art. 8, alin. 1, coroborat cu art. 106 "3" din OUG nr. 194/2002 (republicata) privind regimul strainilor in Romania.

despre ce vorbeste art.106 "3" ? cati ani este penalite ?
Abia atunci veti afla cat va fi.