avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... O intrebare va rog - interpretare decizie expulzare
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

O intrebare va rog - interpretare decizie expulzare

buna seara

va rog ce inseamna asta :

va aducem la cunostinta faptul ca masura nepermiterii intrarii in Romania este prevazuta de art. 8, alin. 1, coroborat cu art. 106 "3" din OUG nr. 194/2002 (republicata) privind regimul strainilor in Romania.

despre ce vorbeste art.106 "3" ? cati ani este penalite ?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 17:53, 18 August 2015
Abia atunci veti afla cat va fi.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cetatean non-eu ilegal pe teritoriul romaniei ContSters82254 ContSters82254 Buna! Doresc sa-mi oficializez relatia pe care o am cu un cetatean de origine mongola dar a carui viza de sedere a expirat in urma cu 9 ani si de atunci ... (vezi toată discuția)
Obținerea vizei de ședere în mod ilegal Cristina I. Cristina I. Buna seara. Dacă un străin primește dreptul de ședere in România urmare a faptului ca a ascuns motivul real al expulzării dintr-un alt stat (acesta ... (vezi toată discuția)
Vreau sa stiu daca se mai poate face ceva gogutzuu gogutzuu Salut...revin cu o aceiasi intrebare,poate ma puteti ajuta..dati-mi va rog un sfat,mai am sanse de a avea permis vreodata?.am fost condamnat de 2 ori pt OUG ... (vezi toată discuția)