avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Corectare inregistrari in contabilitate partida simpla
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Corectare inregistrari in contabilitate partida simpla

Buna ziua , as avea o intrebare,daca am facut niste greseli in jurnalul de incasari si plati pot sa anulez pagina respectiva se sa completez din nou pe urmatoarea pagina ? Multumesc .
Cel mai recent răspuns: preda62 , utilizator 20:12, 16 August 2015
Da, anulati inregistrarile gresite si scriti-le din nou.
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rjip completat gresit irina_iris_19 irina_iris_19 am completat in registru jurnal de incasari si plati gresit la plati am pus cheltuiala plata impozitului pe venit si nu trebuia...am depus si declaratia 200 cu ... (vezi toată discuția)
Jurnal de incasari si plati gyuly_11 gyuly_11 buna ziua, am si eu o intrebare va rog, cum se completeaza in registru jurnal de i. si plati, dupa fiecare luna se trage linie si se calc. totalul? ori se ... (vezi toată discuția)
Jurnal vanzari pfa Anddreea85 Anddreea85 Buna ziua! Am un PFA cu norma fiza de venit cod CAEN 1512, neplatitor de TVA, infiintat in septembrie 2012. In ceea ce priveste completarea Jurnalului de ... (vezi toată discuția)