avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... problema juridica - intrebare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

problema juridica - intrebare

Am o sentinta definitiva,la care o parte solicita modificarea unor termeni din cuprinsul sentintei. Este legal sa se modifice acei termeni ?
Intreb asta, pentru ca partea respectiva - recurent solicita o noua sedinta de judecata pentru a obtine modificarea ceruta. Este legal sa se petreaca asa ceva ?

Alte discuții în legătură

Recurs cuziamusia cuziamusia in cererea de recurs (dupa un proces civil pt majorarea pensiei de intretinere), paratul-recurent a cerut casarea sentintei atacate ca netemeinica (a motivat ... (vezi toată discuția)
Expertiza contabilã și obiecțiuni puscasMarin puscasMarin M-am judecat la tribunal într-un proces de litigii-drepturi băneşti, la care am cerut să se efectueze o expertiză contabilă, expertiza a fost în ... (vezi toată discuția)
La recurs a fost suspendata judecata sejc_2010 sejc_2010 rog indrumare.Intr-un dosar,fond funciar instanta de fond a dat o solutie favorabila subsemnatului.Partea adversa a cerut recurs.La primul termen s-a ... (vezi toată discuția)