Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare salariala administrator/director general la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare salariala administrator/director general la SRL

Buna ziua,
Cine aproba majorarea salariala pentru directorul general (angajat ci CIM) care indeplineste si functia de administrator la o societate cu raspundere limitata cu un singur asociat.
O poate decide asociatul unic sau AGA, dupa caz.
Actul aditional de cine va fi semnat la angajator? Administratorul/ Director general poate semna si la angajat si la angajator sau semneaza asociatul unic la angajator?
Actul aditional il poate semna persoana care a semnat si c.i.m. al directorului general ori asociatul unic.
Persoana care a semnat CIM nu mai este administrator. Atat decizia de majorare cat si actul aditional vor fi semnate de asociatul unic. Multumesc pentru raspunsuri!