Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde ma adesez in cazul unei inselaciuni?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde ma adesez in cazul unei inselaciuni?

Buna ziua

In urma cu cateva luni am contactat o persoana pentru reconditionarea unor piese de mobilier. Plata pentru munca depusa fiind alte piese de mobilier.
Eu am dus toate piesele( ale mele si cele cu care am platit) la locuinta ei.
Dupa ce au trecut 2 luni(perioada la care ne intelesesem) am incercat sa iau legatura cu ea dar nu mai raspundea (mai nou si-a anulat si nr de telefon) iar de la adresa unde locuia s-a mutat.
Stiu numele persoanei si am fotografii cu ea. Unde pot sa ma adresez pentru a-mi recupera prejudiciul?
Depuneti o plangere pentru inselaciune la sectia de politie din raza dvs
Romulus43, utilizator
In baza probelor pe care le detineti formulati plangere la politia responsabila domiciliului dvs sub aspectul savarsirii infractiunii de inselaciune