Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt disperata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt disperata

Buna ziua ,
Sunt mama unui adolescent de 18 ani.De la 13 ani il cresc singura.Acum doi ani copilul meu a inceput sa fie violent cu mine,pentru ca nu-i dau bani,pentru ca-l intreb de ce vine la 4 dimineata de afara,pentru....Nu suporta sa-i zic nimic.De cand a devenit mai inalt decat mine se simte puternic si de neinvins.Nu lucreaza si
nici nu vrea sa se angajeze. Ma umileste cu cele mai vulgare cuvinte auzite vre-o data la adresa unei femei,imi sparge lucruri din casa,fura lucruri din casa si le vinde,m-a imbrancit de multe ori,m-a lovit, m-a amenintat cu moartea.Am incercat sa stau de vorba cu el sa inteleg ce se petrece cu el,nici nu vrea sa asculte...A inceput sa-mi fie frica sa mai stau in casa,spuneti-mi va rog ce sa fac,ma termina psihic,nu mai stiu cat rezist...
multumesc!
Doamna,trebuie sa-l scuture cineva acum cat inca este in formare psihica si fizica. Un avertisment din partea politiei poate sa-l trezeasca si sa-l responsabilizeze.