Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calomnie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calomnie

Buna , ma numesc L.B , am 21 de ani si sunt din salaj. Am o relatie cu o fata de aici de aproximativ un an si 2 luni. Problema este ca tatal fetei se tot leaga de mine , adica ma face in toate felurile posibile si pedeasupra se mai leaga si de familia mea adresand insulte si adesea injurii si jigniri . As dori daca se poate sa imi spuneti daca am vreo sansa sa il dau in judecata pe tema calomniei , iar , daca se poate cu cine ar trebui sa vorbesc pentru a realiza acest lucru . Mentionez ca detin dovezi ( Convorbiri telefonice si mesaje) precum si un martor . Va multumesc si astept un raspuns cat mai repede. Cu respect.
ma scuzati ca redeschid topicul. daca aseara tatal fetei a inceput sa o ameninte cu moartea , ca "ii rupe un picior si il arunca a caini " ca o omoara ca mai bine murea la nastere etc .. poate depune plangere ? a dat-o afara din casa .. are acest drept ea fiind cu buletinul pe acel domiciliu? are acest drept? va multumesc. cu respect!
~ Conținut șters la cerere ~
@anonimus...
Poate i-ai scris fie-sii vreun biletel, vreo epistola si a ajuns in mainile tatalui. Asta ar fi intr-adevar un motiv sa nu te doreasca prin preajma familiei lui.