avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vanzare produse handmade in strainatate, ca PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vanzare produse handmade in strainatate, ca PFA

Buna ziua,

Realizez produse handmade (decoratiuni pentru casa) si le comercializez online in Romania ca PFA. Vreau sa incep sa vand (online) si in strainatate (atat in UE cat si US). Am nevoie de vreo autorizatie/caen/etc in acest sens?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa costincri costincri BUNA ZIUA VREAU SA INFIINTEZ PFA.PENTRU ACEASTA AS VREA SA STIU CARE SUNT DOCUMENTELE NECESARE SI DACA SE POATE OBTINE AUTORIZATIA-PFA PE DOMENIUL ... (vezi toată discuția)
Nu stiu ce cod caen sa aleg Miriam.M Miriam.M Confectionez produse handmade, mai exact tablouri si felicitari, realizate prin tehnica Quilling (in principal din hartie prelucrata foarte mult pentru a ... (vezi toată discuția)
Forma juridica, coduri caen și handmade Andreea.Rogo Andreea.Rogo Bună ziua! De ceva timp mă gândesc să duc la nivelul următor pasiunea mea pentru croșetat. Aș vrea să îmi fac o forma juridică și nu știu de unde ... (vezi toată discuția)