Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre iesire la pensie

Daca intrunesc toate conditiile de iesire la pensie,stagiul de cotizare de apr.37ani,de 2ani puteam iesi la pensie dar inca mai lucrez, ma avantajeaza sau nu daca lucrez in continuare,adica pensia va fi la fel,mai mica sau mai mare
Pensia va fi mai mare.
Puteti sa va pensionati,apoi sa va reangajati.
Se poate cumula pensia cu salariul.
Pentru stagiul realizat dupa pensionare,pensia se recalculeaza si va creste.