avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre iesire la pensie

Daca intrunesc toate conditiile de iesire la pensie,stagiul de cotizare de apr.37ani,de 2ani puteam iesi la pensie dar inca mai lucrez, ma avantajeaza sau nu daca lucrez in continuare,adica pensia va fi la fel,mai mica sau mai mare
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:37, 20 August 2015
Pensia va fi mai mare.
Puteti sa va pensionati,apoi sa va reangajati.
Se poate cumula pensia cu salariul.
Pentru stagiul realizat dupa pensionare,pensia se recalculeaza si va creste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumul pensie cu salariu (companie privata) b26ddg b26ddg Buna ziua, am 59 ani si 4 luni si incepand cu 27 mai 2020 indeplinesc conditiile de iesire la pensie la limita varsta, luand in considerare cei 8 ani de lucru ... (vezi toată discuția)
Variante de pensionare linualin linualin Va supun atentiei urmatorul caz: Socrul meu implineste 60 de ani in luna martie 2010, cand doreste sa iasa la pensie din cauza serviciului mult prea ... (vezi toată discuția)
Angajare cu contract dupa ce ies la pensie ananuti ananuti Buna ziua! As dori sa stiu raspunsul la urmatoarea intrebare: \\"Pot sa ma reangajez intr-o institutie publica,in baza unui contract pe o perioada determinate ... (vezi toată discuția)