Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Recalculare indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Recalculare indemnizatie

Ma confrunt cu urmatoarea situatie: eu am optat pentru concediu crestere copil 2 ani dar am fost chemata la serviciu cand a facut bebe un an asa ca de pe 3 august m-am intors, am depus dosarul pentru stimulentul de insertie iar azi am aflat intamplator ca atunci cand mi s-a dat adeverinta de venit anul trecut nu mi-au trecut si bonurile de masa...cei de la job imi zic sa ma duc acum sa imi recalculeze ...s-a mai confruntat cineva cu asta, mai are vreun rost? mentionez ca indemnizatia nu depasea 1200 , cu bonurile ar fi ajuns la 1200
Cel mai bine ar fi sa intrebati la AJPIS, daca se mai poate face ceva acum.