Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sesizare concurs
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sesizare concurs

Am participat zilele trecute la un concurs pentru ocuparea unui post. Am facut o sesizare intrucat nu s-a respectat procedura de organizare si desfasurare a acestui concurs. Pe site nu s-a mai afisat nimic in schimb la sediul institutei da. Am intrebat la resurse umane ce se intampla cu sesizarea mea si mi s-a spus ca o sa primesc raspuns in 30 zile. Ce trebui sa procedez in continuare? Multumesc
Comunicarea rezultatelor la contestatiile depuse se face prin afisare la sediul autoritatii sau institutiei organizatoare a concursului, imediat dupa solutionarea contestatiilor.

Candidatul nemultumit de modul de solutionare a contestatiei se poate adresa instantei de contencios administrativ, in conditiile legii.