Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita rate electrocasnice facute in 2005 pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita rate electrocasnice facute in 2005 pe numele meu

Ce se intampla daca nu ai bunuri in romania si doar in străinătate??
Bunurile parintilor pot fi executate silit pentru datoriile copiilor ....Domiciliul meu este la părinţii ???? multumesc
nu au treaba bunurile/proprietatile parintilor cu datoriile dumneavoastra .
doar daca au semnat ceva ca giranti , atunc , sunt bune de executat , daca nu...nu !
Bunurile di străinătate pot fi executate ????
parintii mei nu au semnat nimic si nici eu personal nu am semnat ....este vorba despre o frauda facuta in 2005 pe numele meu
Ce fel de frauda mai exact? Fiind din 2005 poate a intervenit prescriptia creantei.
sunt in Italia de 12 ani acum cateva zile am aflat de o frauda facuta pe
pe numele meu ..... acum cateva zile parintii mei au primit o citatie pe la firma Asset Portfolio Servicing Romania SRL
ca trebuie sa platesc suma de 1000 de euro.
Am sunat la aceasta firma si am cerut mai multe informa?ii de acolo mi s-a spus ca trebuie sa platesc suma de 1000 euro
pentru ca eu in anul 2005 am cumparat produse electrocasnice in rate de la un magazin . Eu le-am explicat ca eu nu am
cumparat nimic de la acest magazin ca eu am plecat in italia pe data de 22/05/2004 si m-am întors în tara doar de
de doua ori in 12 ani pe 9 iunie 2007 si pe 5 mai 2014 ....eu in 2005 nu am cumparat nimic pentru ca eu nu ma aflam
in tara in anul 2005 ...dinsi mi-au spus ca este si o adeverinta de venit de la firma Midocar construct srl ...
dinsi mi-au dat chiar si un nr de tel de la aceasta firma ...am sunat la aceasta firma si numarul de tel nu mai este bun
prin mai multe cautari am descoperit ca acea firma a dat faliment acum 10 ani .
Daca ati primit notificarea ca aveti de plata un credit pe care nu l-ati accesat atunci faceti o plingere la politie pe care o comunicati si firmei in cauza.
Politia va face cercetari pentru identificarea persoanei care v-a folosit datele de identitate.
Prin depunerea plingerii la politie blocati posibilitatea firmei de a va da in judecata ptr plata creditului si ii lasati pe ei sa isi bata capul cu rezolvarea problemei.
Pe de alta parte actiunea se prescrie in termen de 3 ani, insa in cazul in care firma recuperatoare apeleaza la instanta si obtine o decizie favorabila va trebui sa faceti contestare la executare in termen de 15 zile de la comunicare.