avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Imputernicire
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Imputernicire

Eu ma aflu in Italia vreau sa imputernicesc un avocat Romania in dar nu pot ajunge la ambasada
Mergi la un Notar in Italia,
Prima ia contact cu avocatul roman pe care doresti sa-l imputernicesti, iti da datele si apoi notarul iti va spune care e procedura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Duplicat certificat nastere pentru cetatean roman si italian, cu domiciliul in italia zorana85 zorana85 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie: -tatal meu, cetatean roman, locuieste de 10 ani in Italia unde are si domiciliu ... (vezi toată discuția)
Vreau sa imputernicesc prin procura dar nu pot ajunge la ambasada...solutii? andredani andredani buna ziua ,a-si a vea o intrebare ,este posibil sa imputernicesc pe cineva din romania ,eu fiind in italia, dar neavand posibilitatea de a ajunge la ambasada ? (vezi toată discuția)
Tatal, cetatean strain, poate recunoaste copilul fara a veni in romania? CristiFinn CristiFinn Buna ziua, prietenul meu se afla intr-o situatie dificila si de aceea va cer ajutorul. El este cetatean strain si in urma unei relatii de durata cu o romanca, ... (vezi toată discuția)