Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Legi tari comunitatea europeana recunoscute de Romania
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Legi tari comunitatea europeana recunoscute de Romania

Buna ziua! As vrea sa ma indrumati catre o institutie care ma poate ajuta in privinta legilor tarilor din comunitatea europeana recunoscute de autoritatile din Romania precum si a intelegerilor dintre statul roman si acestea. Ma intereseaza in special in Austria. Exista la ei o lege valabila in teritoriul austriac si care se adreseaza tuturor angajatorilor straini care lucreaza acolo (e cazul meu) si despre care nu stiu daca statul roman o recunoaste sau face parte din vreo intelegere semnata de ambele parti.Multumesc
Poate detaliati mai mult nelamurirea dvs. si ne spuneti mai exact despre ce este vorba.