Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire hotarare judecatoareasca de incetare a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire hotarare judecatoareasca de incetare a procesului penal

CE INSEAMNA ASTA PROCESUL SA TERMINAT ??? MULTUMESC
HOTARASTE: În baza art.11 pct. 2 lit.b C.p.p. rap. la art.10 al.1 lit.f C.p.p., cu referire la art.284 C.p.p., încetează procesul penal pornit la plângerea prealabilă a părții vătămate MC deținut în Penitenciarul Rahova, împotriva inculpatei s.d.v ..., pentru săvârșirea infracțiunii prev. de art.213 C.pen., ca urmare a tardivității introducerii plângerii prealabile. În temeiul ar
Complet: C1-penal
riccardojunior, utilizator
Da, inseamna ca a incetat procesul penal intrucat partea vatamata a depus plangerea prealabila prea tarziu si a depasit astfel termenul prevazut de lege.
eu nu am stiut de acest proces facut in 2006..... fiind plecata in strainatate din 2004 ... am aflat azi ......mai pot face ceva sa demonstrez ca aceasta persoana a mințit ?????? multumesc