Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare salariu

Buna ziua, am inregistrat primul salariat al firmei care a inceput lucru cu 17.08.2015, data de retributie fiin 25 ale lunii. Intrebarea mea este cand trimit raportul catre revisal in lune august sau in septembrie?
Ce raport sa trimiteti ?

C.i.m. se inregistreaza in REVISAL cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariatul in cauza.
In speta, data de 14.08.2015 este data cand trebuia sa transmiteti REVISAL-ul.
Eu am transsmis raportul la itm inainte de 17.08.2015 si am primit o parola pentru rapoartele ulterioare .Asta nu am inteles , transmit statul de salariu pe care il inregistrez lunar sau doar cand am un angajat nou?
Nu transmiteti nimic la ITM, daca nu aveti modificari la c.i.m. sau noi angajari.

Statele de plata nu se mai depun la ITM , incepand cu data de 01.01.2011.
Multumesc mult pentru lamuriri!!