Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua,

Se poate ca in Bucuresti, intr-un apartament cu o singura intrare, dar cu doua camere decomandate, total separate, fiecare cu usa ei, sa existe doua societati comerciale? Ma refer aici doar ca si adrese de sediu social, niciuna dintre firme nu desfasoara activitati la sediul social. Mentionez ca la aceasta adresa au existat doua firme inregistrate, cea mai veche dintre ele fiind radiata prin 2010, iar cea care inca exista fiind infiintata prin 1997. As vrea ca in locul celei radiate sa aduc o alta firma infiintata deja, care are sediul in Giurgiu.

Va multumesc anticipat!
Faceti contract de comodat/inchiriere doar pentru o camera. Atasati la contract si o schita a apartamentului in care hasurati camera destinata sediului social.