Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recuperare copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recuperare copil

Buna ziua ,

Am o mica problema si as vrea sa stiu daca exista vreo solutie ca fratele meu sa isi poata recupera fiica .

Copila are 2 ani , este trecuta pe numele lui insa el nefiind cununat cu mama fetei aceasta i-a luat fata si a plecat .
Nu il lasa sa o vada iar el vrea sa o recupereze.

Care sunt procedurile ? se poate si o alta varianta decat instanta ?
Multumesc
Se poate stabili un program de vizita prin instanta, sau de comun acord la notar. Ati specificat insa, ca mama nu doreste acest lucru, deci varianta notar pica.
Sanse sa se stabileasca domiciliul la tatal cred ca sunt destul de mici, insa program de vizita se poate.