Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calculul pensiei pentru limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calculul pensiei pentru limita de varsta

Imi poate preciza cineva daca sporurile de tehnicitate se iau in calcul pentru stabilirea pensiei la limita de varsta. Am lucrat cca. 17 ani la "Turbomecanica" - fabrica care era industrie de varf, unde se produceau motoare de avion si elicopter. Personalul productiv si TESA a primit permanent un spor de tehnicitate de 14% din salariul de incadrare. M-am pensionat de curand si in asa-zisa Decizie de pensionare nu exista informatii clare, care sa ma lamureasca daca s-a luat sau nu in calcul acest tip de spor. Astept cu mare interes un raspuns pertinent in acest sens.
Cu multumiri anticipate!
kronstadter, utilizator
Acest spor era inregistrat in carnetul de munca?
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc foarte mult Slavinia!
Da D-le Tudor, sporul respectiv era inregistrat in Cartea de Munca.
Solicitati buletinul de calcul de la Casa de Pensii si vedeti acolo daca sporurile respective au fost luate in calculul punctajului.