Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... reclamatie confidentiala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

reclamatie confidentiala

Buna ziua.
In urma unei sesizari, o comisie de verificare a aspectelor sesizate in acel material, s-a deplasat la institutia pe care o conduc iar procesul verbal intocmit de catre membri comisiei, infirma cele mentionate in sesizare. Deoarece pe langa aspecte profesionale, acea sesizarea contine si multe afirmatii jignitoare (atac la persoana), am solicitat in scris materialul respectiv, dar superiorii mei mi-au refuzat solicitarea mentionand prevederile OMECTS 5547/2011. Mentionez faptul ca in solicitarea mea am precizat faptul ca documentul respectiv imi este necesar in vederea asigurarii dreptului la aparare. Este legal refuzul institutiei respective?
ContSters53977, utilizator