Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovada de comunicare a citatiei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovada de comunicare a citatiei

Dovada de comunicare a unei ordonante, citatii sau a altor documente emise de organulul judiciar/judecator catre partii este procesul verbal prevazut de art. 262 din cpp?
Da,dovada de comunicare a unei citatii,ordonante sau alte documente emise de organul judiciar se face conform art.262, si prin raportare la art. 264 Comunicarea altor acte procedurale, conform capitol I Citarea, comunicarea actelor procedurale si mandatul de aducere art.257-268 Noul Cod Proc.Penala.