avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In Camera Preliminara,Camera de drepturi si libertati ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

In Camera Preliminara,Camera de drepturi si libertati cine are dreptul sa comunice citatiile?

Pe sectiile penale, citatiile, incheierile, hotararile se comunica de grefierul completului de judecata,sau de grefierul de la arhiva?
In programul ECRIS, ce se introduce: data cand a fost emisa citatia, sau data cand aceasta citatie a ajuns la destinatar?
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 21:12, 27 August 2015
Buna seara!

De grefierul din dosar. In Ecris se trece doar data cand a fost emisa, din cate stiu eu.

Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numirea in functia de grefier ES24 ES24 Buna! Am si eu cateva nelamuriri si cred ca este singurul loc unde pot afla ce ma intereseaza. Asadar, in urma cu foarte putin timp am promovat un concurs de ... (vezi toată discuția)
Sentinta in pronuntare....cum aflu cand sa pronuntat? happyface happyface Anul trecut pe la sfarsitul lunii Decembrie am fost la Judecatorie pentru un proces si mi sa spus ca sentinta dosarului ramane in pronuntare. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Programare sedinte judecata eugen82 eugen82 Am cautat in regulamentul CSM de functionare a instantelor si nu am gasit un raspuns la urmatoarea intrebare: cine si cand in cadrul instantei stabileste ... (vezi toată discuția)