Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In Camera Preliminara,Camera de drepturi si libertati ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

In Camera Preliminara,Camera de drepturi si libertati cine are dreptul sa comunice citatiile?

Pe sectiile penale, citatiile, incheierile, hotararile se comunica de grefierul completului de judecata,sau de grefierul de la arhiva?
In programul ECRIS, ce se introduce: data cand a fost emisa citatia, sau data cand aceasta citatie a ajuns la destinatar?
Buna seara!

De grefierul din dosar. In Ecris se trece doar data cand a fost emisa, din cate stiu eu.

Cu stima.