Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... stagiu aferent grupei special de de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

stagiu aferent grupei special de de munca

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti care este stagiul aferent pentru 23 ani,2 luni si 12 zile lucrati in conditii speciale de munca.
multumesc anticipat.
1. Pentru 23 de ani si 2 luni lucrate in conditii speciale de munca se reduce varsta standard de pensionare cu 11 ani si 6 luni cu conditia sa aveti un stagiu de cotizare egal cu stagiul complet de cotizare.

2. De asemenea se adauga la stagiul de cotizare 11 ani si 6 luni.

3. Spuneti daca sunteti femeie sau barbat, luna si anul nasterii si vechimea in munca (in ani si luni).
multumesc mult pentru raspuns