Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Aplicare OUG 27/2015
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Aplicare OUG 27/2015

Buna ziua!
Sunt angajata in cadrul unei primarii ca functionar public cu functia de referent debutant si am salariul minim pe economie.
Colegii mai vechi isi maresc salariile dar
doamna care se ocupa de salarizare mi-a spus ca eu nu am dreptul la sporul de 12% conform legii unice de salarizare.
Este adevat? Daca da bine, daca nu cum ar trebui sa procedez?
Multumesc!
Prin OUG nr. 27/2015 s-a creat posibilitatea legala a cresterii salariilor in primarii fara a se face diferenta intre personalul contractual si functionarii publici.

Se pare ca este aplicabila si functionarilor publici.
[ link extern ]