Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... top factoring
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

top factoring

am incheiat un contract cu firma cosmote in2006 si care a expirat in 2008.saptamana trecuta am primit o somatie de la top factoring ca as figura la cosmote cu datorii.tip de ani de zile nu am pri mit nimic in acest sens. ei spun ca au mai trimis somatii dar eu nu le-am primit.orice sfat m ar ajuta sa stiu ce sa fac .multumesc
Buna ziua,

creanta dvs, daca a existat vreodata acum este prescrisa. Asta inseamna ca ei nu va mai pot da in judecata si nici nu va pot executa silit. Prin urmare, pur si simplu ignorati acesti recuperatori. Atentie la discutiile cu ei - inclusiv o recunoastere verbala a vechii datorii va poate afecta negativ - nu le raspundetio la notificari iar dupa ce se prezinta la telefon pur si simplu inchideti. Ar fi bine sa verificati daca de la data scadentei ultimei datorii si pana la notificarea primita au trecut 3 ani. Daca da, atunci ati scapat de aceasta creanta.