Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Exceptii de neconstitutionalitate ridicate in proces ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Exceptii de neconstitutionalitate ridicate in proces penal

Daca intr-un proces penal , se ridica doua exceptii neconstitutionale , judecatorul este obligat sa se pronunte asupra lor ?
Judecatorul este obligat sa se pronunte asupra oricaror exceptii procesuale,cu atat mai mult in caz de exceptii de neconstitutionalitate.