Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Situatie Asigurare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Situatie Asigurare

Buna seara,
Acum aproximativ un an am avut un incident ruter din care a rezulatat avarierea masinii proprii si a celuilalt participant la trafic, am convenit cu acesta sa facem intelegerea amiabila data fiind situatia si avarile suferite de ambele masini.
Mai exact, masina proprie a sfarsit prin a avea bara zgariata, masina celuilalt participant la trafic a avut o mica infundatura a aripii pe partea dreapta si farul zgariat.
La momentul respectiv eu detineam polita RCA de la Astra Asigurari SA
Dupa tot acest eveniment si la un an dupa el am primit acasa o citatie cum ca sunt dat in judecata pt recuperarea sumei aferente reparatiilor.
Ce pot face in aceasta situatie?
Va multumesc anticipat!
Probabil a costat mai mult reparatia decat a stabilit inspectorul de daune al asiguratorului.