Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Mă incadrez la studii medii?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Mă incadrez la studii medii?

Buna ziua. In anul 2014 am absolvit "invatamantul profesional cu durata de 2 ani" (nivel 2), dar inainte de asta am facut un an de liceu (am "Certificat de Absolvire a ciclului inferior al liceului). Deci am 11 clase (1 an lice, 2 profesionala), iar acum mai fac un curs de calificare prin fonduri UE. Ma incadrez la studii medii? Daca nu, ce ar trebui sa fac?
Multumesc.
Nu vă încadrați la studii medii întrucât nu ați absolvit liceul cu bac.
Vă puteți înscrie în clasa a XI-a învățământ liceal.
Vă dau un link pt amănunte, în special art 25.

[ link extern ]
Ionica Porumbel, Consultant in arhivarea documentelor