Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Formă înregistrare exerciții fizice la OSIM
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Formă înregistrare exerciții fizice la OSIM

Vreau să înregistrez la OSIM o serie de exerciții fizice, sportive la OSIM. Sub ce formă se poate face acest lucru?
Nu cred ca OSIM poate inregistra asa ceva, in orice caz nu sunt sigur.

De ex. Zumba este inregistrata ca marca (nume, logo), nu ca serie de exercitii protejate. Oricine are dreptul sa practice Zumba, dar nu sa foloseasca marca Zumba in mod comercial si nici sa foloseasca materialele audiovizuale produse special pentru Zumba.
tgeorgescu, utilizator