avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Formă înregistrare exerciții fizice la OSIM
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Formă înregistrare exerciții fizice la OSIM

Vreau să înregistrez la OSIM o serie de exerciții fizice, sportive la OSIM. Sub ce formă se poate face acest lucru?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 17:37, 8 Septembrie 2015
Nu cred ca OSIM poate inregistra asa ceva, in orice caz nu sunt sigur.

De ex. Zumba este inregistrata ca marca (nume, logo), nu ca serie de exercitii protejate. Oricine are dreptul sa practice Zumba, dar nu sa foloseasca marca Zumba in mod comercial si nici sa foloseasca materialele audiovizuale produse special pentru Zumba.
Ultima modificare: Marți, 8 Septembrie 2015
tgeorgescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program pt copii Allie Allie Buna seara! Am conceput un program de vara pt copii (5-10ani) cu activitati sportive, creatie, etc. Cum fac sa obtin drepturi asupra lui, sa fie folosit cu ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea unei marci la osim (cred) Tudor B. Tudor B. Buna ziua, Imi doresc de multa vreme sa incep un proiect, iar acest proiect include un site (domeniu .com) si o aplicatie de mobil. Problema sta in felul ... (vezi toată discuția)
Marca inregistrata vs. drepturi de autor alphasquadron alphasquadron Buna ziua! O persoana juridica \"X\", a infiintat o sectie, \"Y\", pe care a inscris-o si la tribunal. A fost depus statutul si PV al adunarii generale, care ... (vezi toată discuția)