Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Lamurire divort la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Lamurire divort la notar

buna ziua ,rugamintea mea este urmatoarea;sint in divort de comun acord al sotilor la notar,eu impreuna cu sotia am convenit asupra partajului si minorilor totul este o intelegere foarte ok ptr ambele parti (cit se poate in astfel de situatii),am scris aceasta intelegere pe hirtie in 2 exemplare ,unul la mine unul la ea ,semnata de ambii soti ,intrebarea mea este urmatoarea : e valabila aceasta intelegere pe hirtie semnata doar de noi doi sau trebuie obligatoriu si martori ptr a valida aceasta intelegere si ai da putere in instanta in cazul in care va fi nevoie ,va multumesc si rog raspuns cit mai repede posibil ,scuzatimi va rog graba dar nu am de ales
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa solicitati ca acea intelegere sa fie inscrisa in actul de divort emis de notar.
Este valabilă semnată de părți.
am inteles ca nu trebuie sa caut martori care sa semneze acea intelegere dar ar fi ok daca o cuprind in actul de divort ,(sa amintesc de existenta acelei intelegeri )
Se va face referire în act privitor la înțelegerea părților.
am inteles ,va multumesc din suflet ptr sfaturi ,o seara placuta in continuare