Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate chema in judecata, firma de constructii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate chema in judecata, firma de constructii?

Buna ziua,
O firma de constructii mi-au construit casa.
Aceasta firma a inmanat documentele personale si actele de proprietate, la o asociatie care s-a infiintat in cartier, tot cu cativa din conducerea firmei, fara ca noi proprietarii, sa le dam acordul nostru, in urma caruia, avem multe prejudicii.

Va multumesc,
Puteti formula actiune in instanta daca dovediti un interes si un prejduciu(moral/material)