Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare fara proces in instanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare fara proces in instanta

Un prieten si-a dat coplilul major ( 26 ani ) afara din casa. In urma divortului i-a cedat mamei casa ( proprietate comuna ) fostei sotii pentru ca fata lui sa aiba toate conditiile. Dupa divort fata i-a cerut sa o lase sa locuiasca in casa lui ( casa fiind mostenire de la parinti). El a lasat-o , fata chiar si-a facut bulerin acolo fara declaratia de luare in spatiu a tatalui. Acum el a decis sa o dea afara din casa , i-a pus in vedere ca in 2 saptamani sa paraseasca locuinta. fata nu a parasit-o iar el a schimbat incuietorile. fata l-a amenintat ca-l da in judecata. Ce drept are fata lui si daca chiar in va da in judecata il poate obliga pe tata s o primesca in proprietatea lui?
~ Conținut șters la cerere ~