Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte/autorizatii dupa infiintarea srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte/autorizatii dupa infiintarea srl

buna seara, de curand am infiintat un srl-d neplatitor de tva
vreau sa i-mi deschid un service gsm/ vanzari accesorii, imi puteti spune si mie ce acte autorizatii i-mi trebuiesc pentru a putea incepe lucrul? va multumesc
Daca aveti magazin on-line nu va trebuie autorizatii.
Cand ati depus actele la registri ati completat un formular tip 1 sau 2 prin care v-ati obligat sa obtineti autorizatiile bifate si in functie de spatiul unde va desfasurati activitatea, trebuie sa le obtineti.
nu va fi magazin on-line
actele la registrul comertului au fost depuse de o firma de consultanta, care au depus si actele punctului de lucru, nu stiu ce formulare de tip1 sau 2 au completat dansii sau daca au completat