avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Forma contract plata \\"royalties\\"
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Forma contract plata "royalties"

Va rog sa imi precizati care este continutul si modalitatea de plata a unui contract incheiat intre doua firme (SRL) in care una dintre acestea a dezvoltat un produs pentru cealalta iar remunerarea se face prin procent la vanzarea produsului. Nu se cedeaza drepturile de autor si nu se accepta ca plata o suma fixa.
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Luni, 14 Septembrie 2015
Gabriela Mihai, Avocat
Cel mai recent răspuns: vilatoparceanu , utilizator 09:24, 14 Septembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce fel de contract îmi trebuie bettyna bettyna Bună ziua, am o problemă și nu știu cum să o rezolv. Există un contract de consultanță între două SRL-uri A și B (unde A reprezintă un restaurant ... (vezi toată discuția)
Colaborare persoana fizica si srl lArmAr lArmAr Buna ziua. Detin o societate SRL. Va dau exemplul meu: Varul meu ma mai ajuta la unele comenzi pe care le primim la firma (raspuns telefon, mers la posta) ... (vezi toată discuția)
Contract de cesiune de drepturi de autor fidevel fidevel Buna seara, In urma cu o luna,mai precis pe 07.07.2010 am incheiat un contract de cesiune de drepturi de autor cu o firma din Bucuresti prin intermediul ... (vezi toată discuția)