Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Forma contract plata \\"royalties\\"
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Forma contract plata "royalties"

Va rog sa imi precizati care este continutul si modalitatea de plata a unui contract incheiat intre doua firme (SRL) in care una dintre acestea a dezvoltat un produs pentru cealalta iar remunerarea se face prin procent la vanzarea produsului. Nu se cedeaza drepturile de autor si nu se accepta ca plata o suma fixa.
Va multumesc anticipat.
Gabriela Mihai, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~