avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Termen invocare perimare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Termen invocare perimare executare silita

Buna ziua,
Se poate invoca intr-o contestatie la executare, perimarea executarii silite imobiliare, la un an dupa ce acesta procedura s-a incheiat? multumesc
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 14:50, 14 Septembrie 2015
Contestatia la executare se poate formula atata timp cat exista/continua executarea.

Daca intre timp executarea s-a incheiat nu aveti cum sa invocati perimarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este perimata executarea silita??? Manole Dumitru Manole Dumitru Dupa depunerea ultimei cerere de continuare a executarii silite in Dos.Ex.NrX al BEJ. Y, am asteptat termenul de 10 zile si, BEJ.Y nu a dat curs cererii, si ... (vezi toată discuția)
Perimare executare silita bancara Doru Piroi Doru Piroi Buna seara. La un credit de nevoi personale nu am mai putut sa platesc ratele. Banca prin executorul judecatoresc a cerut executarea silita la judecatorie si a ... (vezi toată discuția)
Prescriere executare silita credit ipotecar dacianloi dacianloi Buna ziua, In anul 2005 am contractat un credit ipotecar. Intrind in incapacitate de plata am fost nevoit sa intrerup plata ratelor. Ultima plata a fost ... (vezi toată discuția)