Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Despagubire - bilete autocar
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Despagubire - bilete autocar

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea problema:
Am achizitionat 2 bilete de autocar printr-un intermediar, nu direct de la firma transportatoare si am avut probleme la retur. Nu a mai venit autocarul pentru imbarcare la data si ora stabilita. A trebuit sa mai stam o zi si o noapte pentru a prinde urmatoarea cursa. Plangerea pentru despagubire cui trebuie facuta, intermediarului sau transportatorului. Mentionez ca intermediarul a facut tot posibilul sa ne ajute si nu are nici o vina pentru cele intamplate. Multumesc anticipat.
Daca biletele sunt eliberate de catre firma transportatoare,atunci reclamatia se va face impotriva acestuia
Intermediarul nu este responsabil pentru ca Nu a mai venit autocarul pentru imbarcare la data si ora stabilita.
Multumesc pentru raspuns.