Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariala
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariala

in urma unei hoariri judecatoresti am avut retinere din salariu timp de 3 ani suma de 10000lei, la 1luna dupa ce am terminat toata suma am primit o hirtie la sevici cum ca trebuie sa mai platesc 10000 lei dobinzi si majorari recalculate de executor, este correct, are voie asa ceva fara o noua HJ?
Multumesc anticipat.
Procesul verbal de actualizare sumă reprezintă titlu executoriu împreună cu hotărârea inițială. Totuși suma este foarte mare. Ce prevede hotărârea în legătură cu dobânzile și penalitățile? Sunteți sigur că este vorba de aceeași sumă ca și debitul inițial?