avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare judecatoreasca

Buna seara,
Pe data de 11 septembrie 2011 am fost comdamnat la 6 luni de inchisoare cu suspendare si un termen de incercare de 2.6 luni!
Aceasta perioada a trecut... si in acest moment am nevoie de un cazier judiciar pentru o angajare...
O sa imi mai apara ceva pe cazier? Daca da... ce trebuie sa fac ca sa am cazierul curat?
Multumesc anticipat...
In mod normal nu ar mai trebui sa apara nimic.
Mergeti intai sa solicitati cazierul, daca apare in continuare, solicitati unitatii de politie rectificarea datelor înscrise avand in vedere ca a intervenit reabilitarea de drept.
Multumesc pentru raspuns!
Deci nu mai este cazul sa ma adresez instantei de judecata pentru reabilitare?
Incercati intai asa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare de drept cristian22233 cristian22233 Va salut cu respect ! In anul 2015 luna Ianuarie am fost condamnat la 2 ani cu suspendare și 5 ani de probațiune , in luna Ianuarie 2020 A luat sfârșit ... (vezi toată discuția)
Cerere reabilitare - pedeapsa de 2 ani cu aplic. art 81 c.pen. spn89 spn89 Salut, Am fost acuzat si condamnat la 2 ani cu suspendare si 4 ani de incercare pt fals si uz de fals in vara anului 2009, apoi in 2010 am avut si sentinta ... (vezi toată discuția)
Reabilitare de drept vlady89 vlady89 Buna ziua, In anul 2010 am primit doua condamnări de 10 luni cu suspendare, termenul de încercare de 2 ani si 10 luni, respectiv 2 ani cu suspendare, ... (vezi toată discuția)