avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Normare psihologi clinicieni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Normare psihologi clinicieni

Buna seara!

As dori sa stiu daca exista un cadru legal care reglementeaza numarul maxim de beneficiari (copii cu dizabilitati), cu care e permis sa faci recuperare sau terapie psihologica intr-un centru de recuperare (neasimilat mediului sanitar)?

Precizez ca in contractul de munca nu se specifica un numar de beneficiari cu care ar trebui sa lucrez.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:25, 19 Septembrie 2015
Nu cred ca exista un astfel de cadru legal.

Verificati in Reg. de Organizarea si Functionare al institutiei respective daca este mentionat asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Responsabilitatea unui manager de caz palma palma Buna seara, lucrez ca si psiholog in cadrul unui DGASPC, la un centru pentru persoane cu dizabilitati. Conducerea institutiei ma obliga prin decizie sa fiu ... (vezi toată discuția)
Infiintare think tank ioana_55 ioana_55 buna ziua. As dori sa stiu care sunt pasii necesari infiintarii unui think tank. Ce statut are? cumva ong sau institut? ce lege reglementeaza acest lucru? ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie sa fac in urmatoarea situatie??? stelutamaria stelutamaria de curand am infiintat o asociatie nonprofit prin care acord ajutor banesc si nu numai persoanelor aflate in dificultate si celor cu handicap. problema este ca ... (vezi toată discuția)