Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Normare psihologi clinicieni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Normare psihologi clinicieni

Buna seara!

As dori sa stiu daca exista un cadru legal care reglementeaza numarul maxim de beneficiari (copii cu dizabilitati), cu care e permis sa faci recuperare sau terapie psihologica intr-un centru de recuperare (neasimilat mediului sanitar)?

Precizez ca in contractul de munca nu se specifica un numar de beneficiari cu care ar trebui sa lucrez.

Multumesc!
Nu cred ca exista un astfel de cadru legal.

Verificati in Reg. de Organizarea si Functionare al institutiei respective daca este mentionat asa ceva.