Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere contopire pedepse
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere contopire pedepse

Buna ziua !
La doua sentinte definitive cu executare, de furt calificat, se poate face cerere de contopire pedepse? Ce sanse sant ?
Multumesc anticipat !
Dacă este vorba despre concurs de infracțiuni, aveți șanse.Adică ambele infracțiuni să fi fost comise înainte să se fi pronunțat o hotărâre definitivă de condamnare pentru una dintre ele.Dacă una dintre ele a fost comisă după ce a fost pronunțată o hot. definitivă este vorba despre recidivă și nu sunt șanse.
asa este dar de ce nu s-au contopit pedepsele ci a fost facut cumul aritmetic ?
Detaliati, despre ce hotarari este vorba, cand au ramas definitive.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat