Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stergerea unei notificari la pmb sau schimbrea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stergerea unei notificari la pmb sau schimbrea solutiei unui proces

Buna ziua. Sunt proprietarul unui apartament , intr-o casa nationalizata , cumparata in 1997 , prin legea 112 , acolo locuind din 1987. Am vrut sa vand acest apartament anul acesta si am aflat ca exista o notificare asupra acestuia. In anul 2002 a fost un proces cu privire la acest apartament ,cerandu-se anularea contractului de vanzare-cumparare , de catre vecina de la parter, solutionat in 2003 , cu "cerere a fost perimata". Va rog Domnilor un sfat , ce ar trebui sa fac pentru anularea acelei notificari sau schimbarea solutiei acelui proces,eu nefiind parte din el . Va multumesc , cu stima .
Daca solutia a fost perimarea cererii,trebuie sa obtineti un certificat de grefa si sa cereti radierea acestei mentiuni de la Cartea Funciara
Va multumesc pentru ajutorul acordat! M.D.