Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara neplatita!!!Astept raspuns urgent!!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara neplatita!!!Astept raspuns urgent!!

Buna seara,
Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pt a recupera pensia alimentara a copilului, care nu a fost platita de 1 an si 9 luni.
Astept raspuns.
Multumesc
Imi raspunde si mie cine va pe forum?..ma poate ajuta cu o informatie?
Trebuie să mergeți la un executor judecătoresc cu hotărârea instanței (legalizată).
Am divortat de comun acord prin notar si avem un acord semnat pt pensia alimentara, In prezent domnul nu are loc de munca ..pe data de 18 luna aceasta mi-a zis ca se angajeaza..
Poate are bunuri ce pot fi executate.
Nu are nimic pe numele lui asa stiu eu..din cate am inteles si-a luat o masina si aceea ar putea sa fie pe numele lui..Nu stiu ce sa fac si de unde sa incept..vad ca nimeni nu imi da nici o informatie..Tre sa depun o plangere la politie pt abandon?
Intervenție moderator :
Nu mai deschideti subiect nou pt aceeași problemă și aveți răbdare sa vi se raspunda, mulțumesc.

Mergeți la executor, cu plangerea penala pierdeți timpul.