Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolatie bloc facuta in bataie de joc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolatie bloc facuta in bataie de joc

Recent s-a inceput izolarea blocului in care locuiesc.Ieri au terminat de izolat si apartamentul meu dar rezultatul este jalnic ,respectiv nu a tencuit sub balconul vecinului de sus(la vara vrabiile vor face gauri in polistiren si vor face cuib-deci mizerie),deasemenea nu au protejat geamurile si acum cand au mutat schela nu vor sa curete geamurile si pervazele care sunt pline de materiale de constructii.Deasemenea eu aveam izolat balconul si am rugat constructorul sa calculeze aproximativ costul materialelor de constructie le(4m patrati)si fie le scade din suma finala fie mi le da mie,dar acesta cu o atitudine nesimtita a spus ca a facut contract cu asociatia si nu-l intereseaza.Unde pot face reclamatii ,cum il pot obliga sa-mi spele ferestrele care erau curate inainte de a izola si cum procedez cu materialele (polistiren.plasa .adeziv)pentru carw iabani ,dar nu le-a folosit.Va multumesc
Referitor la spalatul ferestrelor...sesizati presedintele de asociatie care in calitate de reprezentant legal al asociatiei e proprietari a semnat contractul de executie lucrare si cunoaste clauzele contractual asumate
Referitor la proasta executie a lucrarilor la plafonul balconului dv,tot presedintele de asociatie se poate implica sa intervina si eventual sa solutioneze
Dv puteti realiza poze cu situatia lucrarilor ,cu elementele concrete care probeaza slaba calitate a manoperei pe care sa le puteti prezenta atat executantului ,presedintelui de asociatie cat inclusiv in eventuala sesizare la protectia consumatorului