avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont blocat fara hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont blocat fara hotarare judecatoreasca

Va rog sa imi spuneti daca cineva poate bloca un cont in banca far o hotarare judecatoreasca. (ex. Administatia financiara sau oricine altcineva)
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Floarea Cring , Consultant credite si finantari 13:34, 22 Septembrie 2015
Administratia financiara si birourile judecatoresti pot bloca toate conturile clientilor din banci pana la recuperarea creantelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monografie contabila client intrat in faliment. PopCristi PopCristi Am un client care prin hotarare de la tribunal a intrat in faliment. Factura este emisa in 2012 iar hot definitiva a Tribuanlului este in 2015. Mentionez ca nu ... (vezi toată discuția)
Poprire cont Alexandruhorea Alexandruhorea Buna ziua, As avea si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Am primit o adresa de la ANAF prin care m-au instiintat ca au infiintat poprirea pe contul meu ... (vezi toată discuția)
Blocarea contului de salar ContSters75210 ContSters75210 datorita unor probleme de familie am acumulat datorii la mai multe banci,as dori sa stiu daca banca la care mi se vireaza salariul poate sa-mi blocheze toti ... (vezi toată discuția)