Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... vechime in specialitatea studiilor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

vechime in specialitatea studiilor

In anul 2013 am fost incadrat pe postul de referent clasa III debutant timp de un an de zile , in conditiile in care aveam deja o facultate absolvita in domeniu. Dupa un an de zile am fost trecut pe post de inspector clasa I asistent. Perioada de un an in care am fost referent se poate considera vechime in specialitatea studiilor superioare?
Nu. Este vechime in specialitatea studiilor medii.