Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare- amanarea aplicarii pedepsei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare- amanarea aplicarii pedepsei

Buna ziua acuma ceva timp am fost prins la volan fara permis sub influenta alc. am fost condamnat anu l trecut ( 9/12 ) cu 9 luni suspendare pt art 335, 9 luni suspendare pt art 336 care 9 luni se contopesc + 3 luni in final un an si dupaia anularea aplicari pedepsei si mi a venit acasa sa ma prezint la serviciul de probatiune timp de 2 ani...Intrebarea mea este cand intervine reabilitarea de drept? Pentru ca am primit mai multe zvonuri sa zic asa ....si nu mai stiu ce sa cred #-o
~ Conținut șters la cerere ~
Amanarea aplicarii pedepsei se inscrie in cazierul judiciar conf. art 9. din legea cazierului judiciar si va apare in cazierul dvs. un interval de timp de 2 ani de la data ramanerii definitive a hotararii,
Pentru mai multe detalii lecturati aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles . mai am o intrebare cand pot sa sustin examenul auto ? atunci cand intervine reabilitarea?
~ Conținut șters la cerere ~