Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pontaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pontaj

Buna ziua.
Am o problema legata de pontaj daca ma puteti ajuta. Am salariati care lucreaza si sambata 4 ore.Ii pontez sambata 4 ore si lunea 8 ore. Am avut control si zice ca nu reiese repausul de 48 ore. Cum as putea evidentia in pontaj ca lunea vin mai tarziu la lucru?
Va multumesc!
O solutie ar fi ca in R I sa fie specificat programul de lucru .... pecizandu se ca lunea programul de cucru incepe la ora .... este doar parerea mea !
In c.i.m. faceti repartizarea timpului de munca pentru ziua de luni, astfel incat sa aiba 48 de ore consecutive de repausul saptamanal.