avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adminstrare societate prin procura
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adminstrare societate prin procura

Buna ziua,

Sunt admnistratorul si unicul asociat al unei SRL. Doresc pe urmatoarea perioada sa dau procura notariala (mandat in conformitate cu art 2019 Cod Civ.) unei alte persoane care sa administreze firma. Nu doresc schimbarea la ORC a administratorului. Intrebare: cine va raspunde pentru eventualele neregularitati? Ma acopera acea procura sau voi raspunde tot eu?

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Demisie administrator snake65 snake65 Sunt administratorul unic al unui srl si sunt numit prin hotarare AGA fiind incadrat cu CIM. Peste cateva zile imi expira termenul de preaviz, iar asociatii ... (vezi toată discuția)
Predare acte soc.com datacom datacom Buna ziua.Am fost asociat unic si administrator al unui srl. In febr.2010 am facut la notariat un acord si o procura speciala prin care - imputernicesc cu ... (vezi toată discuția)
Procura administrare societate stefan pop stefan pop buna ziua,am urmatoarea intrebare;administratorul unei SC srl poate imputernicii o alta persoana sa administreze societatea pentru o anumita perioada de ... (vezi toată discuția)